Skip links

Garanti kapsamı ve uyarılar

Kübra HZ Teknik Servis

Servisimizde yapılan tüm iPhone tamirleri 6 ay garantilidir. Pil değişimlerinde 1 yıl pil garantisi 6 ay işçilik garantisi vardır.

Detaylı garanti şartları için tıklayın.

Pil sağlığı bilgisi

iPhone XS ve üzeri modellerde yaptığımız pil değişimlerinde pil sağlığı kısmında servis uyarısı alırsınız, pil seviyesini göremezsiniz. Bunun pil kullanımına bir etkisi yoktur, Apple tarafından yapılan bazı yazılımsal engellemeler sonucunda maalesef pil sağlığı kısmına müdahale edemiyoruz. iPhone X ve altı modellerde pil sağlığı sürekli %100 olarak kalmaktadır, önemli pil mesajı ve servis yazmaktadır, bu alanda yer alan verilerin doğru gösterileceğini garanti edemiyoruz. 3. parti yazılımlar ile pillerimizin gerçek döngüsü ve pil sağlığını görebilirsiniz.

Önemli parça mesajları

Yapılan parça değişimleri sonucunda cihazın ayarlar ekranında önemli parça mesajı verebilir. Apple yazılım güncellemeleri sonrası veya işlem sonrası bu uyarıyı alabiliriz. Bu takılan parçanın yan sanayi veya uyumsuz olduğu anlamına gelmez, sadece size bu parçanın daha önce değiştiğini belirten bir uyarıdır. Bu uyarıları gidereceğimizi garanti edemeyiz. Servimize parça değişimi için cihaz bırakıyorsanız bunu bildiğinizi kabul ederiz.

Ön cam değişimleri

Ön cam değişimi işlemlerinde kırık olan cam, makineler yardımıyla yapışık olduğu ekrandan tel ile ayrılır. Bu işlemde eğer ön camda aşırı kırık var ise ekranda %1-3 oranında kılcal çizikler oluşturabilir. Unutmayın! ön cam değişimi bir tamir işlemidir, ekranınızı çok uygun fiyatlara tamir ediyoruz. Bu işlemde %100 kusursuzluk beklemeyin. Bu işlemin amacı orjinalliği korumaktır. Ön cam değişimi sırasında ekranın kırılma riski vardır, kırılır ise farklı bir ön camı değişmiş ekran veya çıkma ekran kullanarak işlemi tamamlarız. Bu durumda bazı modellerde True Tone özelliği çalışmayabilir veya ekran uyarısı verebilir. İşleme alınan her ön cam değişimi için bu geçerlidir ve servisimize cihaz bırakan müşteri bunu kabul etmiş olur.

Aşırı darbeli cihazlar

Aşırı darbe almış bir cihaz farklı sorunlar yaratabilir. Tamir yapıldıktan sonra farklı parçalarda sorun oluşabilir, cihaz kapanabilir. Bu sorunlar zamanla ortaya çıkabilir veya elimizde olabilir. Amacımız sorunların tespitini cihaz elimizdeyken yapmaktır ancak her zaman bu kadar şanslı olamayabiliriz. Bu nedenle aşırı yıpranmış darbe almış cihazlar sınırlı garanti kapsamındadır.

Kamera camı değişimi

Kamera camı değişimlerinde %100 garanti bozulmaz demiyoruz, az da olsa garantide takılma ihtimali vardır.Kamera camınız kırık ise ve garantiniz var ise kamera camı değişimlerinde amaç garantinin bozulmamasıdır. Kamera camı darbe alarak kırıldığı ve cam parçaları dağıldığı için kameranın içine cam tozları kaçabilir. Cam kırıkları kamera ve çevresinde saklanacağı için işlemden bir süre sonra da kamerada sorunlar oluşabilir. Kamera camı kırık olarak servisimize gelen ancak kamerası çalışan cihazlar için kamera garantisi veremiyoruz, cam kırıkları veya toz kamera içerisine gireceği için ve işlem esnasında bu kırık ve tozlar kameraya daha çok yerleşeceği için kamera arıza yapabilir. Bu uyarıyı kabul ettiğinizi bilerek cihazı işleme alırız. Garanti bozulmaması için cihazı sökmeden cam değişimi yaparsak kameraya farklı sorunlar için garanti veremeyiz.

Tamir görmüş veya tamir edilmeye çalışılmış cihazlar

Daha önce bilinçsiz kurcalanmış veya tamir edilmeye çalışılmış cihazlar için garanti kapsamımız sınırlıdır. Kurcalanmış ve anakart arızalıyken çalışır durumda gelen cihazlar aşırı risklidir. İşlem esnasında kapanma veya farklı bir sorun yaratma durumu söz konusu olabilir. Ayrıca serviste bekleme esnasında pil şişmesi yapabilir. Özellikle çok fazla kurcalanmış, dokunulduğunda tamamen kapanacak, farklı sorunlar yaratacak cihazları teknisyen tamire uygun görmeden iade edebilir.

Sıvı temaslı cihazlar

Sıvı temasına maruz kalmış cihazlar garanti kapsamında değildir, sadece onarımı yapılan arıza kapsamında garanti verilmektedir. Sıvı teması alıp servise çalışır durumda gelen cihazda yapılacak her türlü işlem risk yaratır. Farklı bir sorun çıkarma veya kapanma riski vardır. Parça değişikliği yapılıp işlemi tamamlanan cihazın değişmeyen diğer parçalarında daha sonradan sorun çıkabilir. Çalışan parçayı boşuna değiştirme gereği duymuyoruz, sonradan arıza yapar ise değişim yapabiliriz.

Anakart tamirleri

Anakart kaynaklı bir arızaya sahip olan ve çalışır vaziyette servisimize alınan cihazların tamirleri risklidir. Anakart tamiri işleminde anakarta ısıl işlem uygulanır, bu esnada anakart üzerinde farklı bir parçada tetiklenmeyi bekleyen bir arıza olabilir, bu anakartın mevcut arızası dışında farklı bir sorun çıkarmasına veya komple kapanmasına neden olabilir. Özellikle çift katmanlı anakarta sahip olan modeller (X ve üzeri) büyük risk taşır, çünkü anakartı tamir etmek için bu katmanları ayırmak zorundayız. Bu esnada oluşabilecek kapanma ve tamiri mümkün olmayan arızalar için garanti vermiyoruz. Bu uyarıyı kabul ettiğinizi bilerek cihazı işleme alırız.

Parola olan cihazlar

Ekran parolası veya iCloud kilidi paylaşılmayan cihazlarda genel kontrol yapılamaz, parola bizimle paylaşılmaz ise yapılan işlemlere garanti verilemez. Verilerinizin gizliliği ve korunması size aittir, servise alınan cihazda parola olmaması gerekiyor. Parola var ise işlem öncesi ve sonrası kontroller için bunu bize bildirmeniz gerekiyor. Servise cihaz göndermeden önce yedek almanız tavsiye edilir.

Kapalı teslim alınan cihazlar

Servisimize açılmıyor olarak gelen cihazın parçaları kontrol edilemediği için birden fazla parçada sorun olabilir, bu nedenle arızalı parçalar var ise servisimiz sorumluluk kabul etmez. Kapalı cihaz için servisimizin vereceği karar geçerlidir.

Kasası yamuk cihazlar

Kasası yamuk cihazlar risklidir ve her zaman sorun yaratabilir. İşlem esnasında veya işlem sonrasında farklı arızalar meydana gelebilir, cihaz kapanabilir. Kasası yamuk cihazlar servise geldiğinde müşteriye bilgi verilir. İşlem sonrası yapılan işlemden farklı bir sorun çıkmasına garanti verilmez. 5.1 Ayrıca kasası yamuk cihazın ekranı tam oturmayabilir, ekran sıkışma yaparsa kolayca kırılabilir, daha dikkatli kullanılması gerekebilir. Bu tür durumlarda kesinlikle garanti verilemez.

Yazılım güncelleme sonrası alınan hatalar

Bazı hatalar yazılım kaynaklıdır, bu nedenle tamirden önce yazılım atıp çözmeye çalışırız. Çünkü yazılım kaynaklı arızaya sahip bir cihaza donanımsal müdahale etmek doğru olmayacaktır. Teknisyen servisteki cihazınıza müdahale etmeden önce yazılım/güncelleme atabilir ve sorun çözülebilir. Ancak donanımsal bir arıza var ise yazılım esnasında hata alırız ve cihaz kablo modunda kalır. Bu durumda müşteri ben size çalışır vaziyette verdim veya ben verdiğimde elmada kalıyordu diyebilir. Bu tamamen müşteri sorumluluğundadır. Bu aşamada tamir için onay alıp işleme devam ederiz veya müşteri isterse kablo modunda iade ederiz.

Sohbete Başla
Whatsapp
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz ?